Masopustní Maškara

Chříčský masopust (10. 2.) se blíží, a tak jsme v ležáckém sklepě narazili dlouho očekávaný masopustní speciál Maškara. Dva měsíce odleželé, rozverné, spodně kvašené pivo, navařené pro příležitost svátku bláznů. Mňam, mňam! Kykyryký!

maskara-banner

Mahatma – India Pale Ale

India Pale Ale (IPA) je podle všeho nejlepším odkazem britské koloniální tradice. Silné, svrchně kvašené a velmi chmelené pivo bylo vařeno tak, aby vydrželo několikaměsíční cestu po moři do Indie. Chříčský IPA jsme pojmenovali podle Velkého ducha a bojovníka proti nesvobodě, u nějž si letos v lednu připomínáme výročí 70 let od úmrtí. V pivu lze rozpoznat aroma exotických koření a citrusů.

mahatma

Po roce zas Chlívek

Nad všechna piva ční Chlívek vánoční.

Co by to bylo za Vánoce bez Vánočního speciálu. Pro tentokrát jsme připravili svrchně kvašený, polotmavý, třináctistupňový ejl plný exotických i zemitých vůní. V chlívku se na narodil spasitel světa!

K dostání též v dárkových baleních.

Chlívek-poster-2018

Dušičkový speciál

A máme tu opět pivní novinku – aromatický polotmavý ejl navařený ve zvláštní edici určené ku připíjení na světlou památku vašich blízkých i vzdálených zesnulých. Pitelné pivo s hořkými tóny grapefruitu a sladkých třešní. Nashledanou!

Žádejte u svých hospodských!

dusickovy_special

Chříčský Hastrman

Chříčský hastrman žil od nepaměti v pivovarském rybníku, který se nacházel na Chříčské návsi, mezi řeznicvím a uzenářstvím A. Bílka a barokním zájezdním hostincem. K Bílkům prý občas zašel na čaj nebo na polívku.

V 70. letech zatoužilo chříčské JZD po novém kulturním stánku, a tak se barokní hostinec zboural a na jeho místě vznikl nový a krásný kulturák. Barokní suť byla nahrnuta do rybníku a hastrman se musel pakovat.

Podle některých začal obývat zatrubněný potok a jeho – původně humanoidní tělo – se začalo proměňovat v podivnou chapadlovitou věc. Svůj žal začal utápět v pivu a stal se škůdcem socialistického hospodářství, které jej připravilo o všechno. Po revoluci se z Chříče odstěhoval neznámo kam. Někteří místní tvrdí, že se dal na politiku.
Nové světlé, třináctistupňové, svrchně kvašené a dosti aromatické pivo s názvem Hastrman je připomínkou této neopominutelné postavy chříčského panoptika.

hastrman
Na dobové fotografii vidíme postavu stojícího hastrmana. Za ním zájezdní hostinec.

rybnik

Z celého příběhu tak dnes zbyl pouze krásný nový kulturák.

kulturak

Švihák lázeňský

V horké letní sezóně se můžete u nás v pivovaru osvěžit extra hořkým, světlým, svrchně kvašeným a dobře odleželým speciálem stupňovitosti 13. K dostání u nás na čepu, nebo ve sklenění láhvích 0,75l.

Žádejte u svých pivkupců!

švihák_lázeňský

Pazdrát vítězí!

Pazdrát a láska zvítězí nad lží a nenávistí!

Známý výrok V. Havla se opět naplnil. Z Festivalu piva v Neratovicích si Pazdrát odváží 1. místo v hodnocení pijáků. Fajn akce.

Pazdrát vítězí!

neratovice

Udělejte si výlet za Skryjským trilobitem

Jedním z prvních odběratelů obnoveného chříčského piva byl pan Helebrant z Penzionu Trilobit v nedalekých Skryjích. Hospoda s prvorepublikovou atmosférou a dobrou kuchyní byla i pro nás při oslovování odběratelů jasnou volbou. Od nadcházejícího víkendu budou mít její návštěvníci navíc možnost ochutnat spodně kvašený polotmavý speciál Skryjský trilobit, který jsme za účasti pana hospodského navařili exkluzivně pro jeho podnik.

Dej Bůh štěstí!

TRILOBIT_WEB DSC_3132 DSC_3117

Nocturno – jantarový ALE 13°

Tohle pivo jsme navařili jako speciál pro letošní Velikonoce a mělo tak silnou odezvu u pijáků, že jsme se rozhodli zařadit jej do průběžného sortimentu pod značkou Nocturno. „Noční zastavení pijákovo“ je silné a přitom osvěžující svrchně kvašené pivo, hutné a přitom lehké. V chmelovém aromatu vynikají tóny jablek, které doplňuje sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel.

noctunro_ALE

Vytočeným Lazarem na Hospic svatého Lazara

Pijte pro dobrou věc!

Od samého počátku myšlenky obnovení pivovaru ve Chříči jsme věděli, že hlavním cílem není dělat „byznys,“ ale především věci, které mají smysl, dokážou obohatit život druhých a pomáhají dobrým věcem.

Vytočený Lazar je pivo přesně v tomto duchu. Rozhodli jsme se totiž, že uvaříme jednu benefiční várku pro Hospic svatého Lazara v Plzni. Pivo dodáme vybraným podnikům v Plzni a okolí, jejichž hospodští se zaváží sud Lazara vytočit a celou tržbu věnovat hospici.

Podrobnosti o chystané akci a seznam podniků s Vytočeným lazarem naleznete v popisu události na Facebooku.

Lazar-poster

< Starší aktuality