Pouťový speciál na pouti 18. 5.

Jelikož sv. Jan Nepomucký drží ochrannou ruku nad celou Chříčí, připravujeme i k jeho poctení každý rok Pouťový speciál u příležitosti Chříčské pouti (18. května 2019). Tentokrát India Pale Lager 13°, světlý spodně kvašený, exoticky chmelený zázrak.

 

Bez názvu

Masopustní Maškara

U příležitosti konání obnoveného chříčského masopustu opět jsme sobě navařili masopustní speciál. Aromatický lehčí ejl z žánru Scottish Red Ale vás překvapí svojí pitelností, vůní a čistou hlavou.

maškara_etiketa

Vánoční otvírací doba

VÁNOČNÍ-OTVÍRAČKA

Po roce zas Chlívek

Nad všechna piva ční Chlívek vánoční.

Co by to bylo za Vánoce bez Vánočního speciálu. Pro tentokrát jsme připravili svrchně kvašený, polotmavý, třináctistupňový ejl plný exotických i zemitých vůní. V chlívku se na narodil spasitel světa!

K dostání též v dárkových baleních.

Chlívek-poster-2018

Chříčský Hastrman je zpět

Chříčský hastrman žil od nepaměti v pivovarském rybníku, který se nacházel na Chříčské návsi, mezi řeznicvím a uzenářstvím A. Bílka a barokním zájezdním hostincem. K Bílkům prý občas zašel na čaj nebo na polívku.

V 70. letech zatoužilo chříčské JZD po novém kulturním stánku, a tak se barokní hostinec zboural a na jeho místě vznikl nový a krásný kulturák. Barokní suť byla nahrnuta do rybníku a hastrman se musel pakovat.

Podle některých začal obývat zatrubněný potok a jeho – původně humanoidní tělo – se začalo proměňovat v podivnou chapadlovitou věc. Svůj žal začal utápět v pivu a stal se škůdcem socialistického hospodářství, které jej připravilo o všechno. Po revoluci se z Chříče odstěhoval neznámo kam. Někteří místní tvrdí, že se dal na politiku.
Po roce můžete opět ochutnat světlé, třináctistupňové, svrchně kvašené a dosti aromatické pivo s názvem Hastrman jako připomínku této neopominutelné postavy chříčského panoptika.

hastrman
Na dobové fotografii vidíme postavu stojícího hastrmana. Za ním zájezdní hostinec.

rybnik

Z celého příběhu tak dnes zbyl pouze krásný nový kulturák.

kulturak

Oranžový expres přijel zpět!

Po dvou letech přijíždí zpět Orange expres – lehký letní ALE s květinovo-citrusovými aromaty. Ideální společník pokud se chystáte chytat lelky nebo učit ryby zpívat!

Orange Blossom Express

Velikonoční speciál

Po loňském úspěchu jsme opět navařili polotmavé svrchně kvašené velikonoční Vzkříšení. Výrazné aroma je dáno použitou metodou studeného chmelení. To si vypijete!

vzkriseni_ale

Masopustní Maškara

Chříčský masopust (10. 2.) se blíží, a tak jsme v ležáckém sklepě narazili dlouho očekávaný masopustní speciál Maškara. Dva měsíce odleželé, rozverné, spodně kvašené pivo, navařené pro příležitost svátku bláznů. Mňam, mňam! Kykyryký!

maskara-banner

Mahatma – India Pale Ale

India Pale Ale (IPA) je podle všeho nejlepším odkazem britské koloniální tradice. Silné, svrchně kvašené a velmi chmelené pivo bylo vařeno tak, aby vydrželo několikaměsíční cestu po moři do Indie. Chříčský IPA jsme pojmenovali podle Velkého ducha a bojovníka proti nesvobodě, u nějž si letos v lednu připomínáme výročí 70 let od úmrtí. V pivu lze rozpoznat aroma exotických koření a citrusů.

mahatma

Dušičkový speciál

A máme tu opět pivní novinku – aromatický polotmavý ejl navařený ve zvláštní edici určené ku připíjení na světlou památku vašich blízkých i vzdálených zesnulých. Pitelné pivo s hořkými tóny grapefruitu a sladkých třešní. Nashledanou!

Žádejte u svých hospodských!

dusickovy_special

< Starší aktuality