Týden chráněných pivovarů

Tři chráněné pivovary, Falkenštejn, Chříč a Neratov, které dávají práci lidem s postižením, se spojily se svými hospodskými tak, aby všichni společně dohromady podpořili dobrou věc.

V týdnu 15. – 22. 2. hospodští narazí pivo z výše jmenovaných pivovarů a výtěžek následně odešlou ve formě peněžního daru jedné ze dvou organizací podle vlastní volby.

Pivovary dávají svým hospodským pivo za zvýhodněné ceny pod podmínkou, že veškerou tržbu z tohoto piva poukáží vybranému charitativnímu projektu. Tiskovou zprávou oznámíme výnosy projektu, jejich určení a seznam všech hospod, které se do akce zapojily.

Akce má za cíl finančně podpořit Prádelnu Veronika v Jičíně zaměstnávající zdravotně postižené a denní stacionář Lávka pro lidi s postižením v Neratově.

Do akce se zapojily:

V Jičíně: Hotel JicinHotel RiegerHotel reSTARTTankovna U NašichCafé Loggie a Veselka.

V Hradci Králové: Batalion u DrakůHostinec Malý RůžekPivoŇka – pivotékaCafé Local Stromovka a DOORS.

A dále v Praze Ponrepo, v Poděbradech Pivnice U Čiháků, v Pardubicích Hospoda u Zamastilů, v Novém Městě nad Metují Seladon Espresso, v Rábích Da-da-lie club a Sport areál Jezbiny v Jaroměři.

Více informací naleznete také na události na facebooku.

Maškara NEIPA

Rozverný světlý 13° masopustní svrchňák New England IPA – pivní styl pocházející ze severovýchodu USA. Při vaření se do něj přidávají ovesné vločky, aby pivo získalo více bílkovin a pšeničný slad. Za studena chmelené pivo (chmely odrůdy Mosaic) s ovocným nádechem.

Chříčský cider

Úplnou novinkou v nabídce je Cider vlastní výroby, který by měl zůstat v sortimentu nastálo. K mání ve třetinkách, sedmičkách a KEG sudech.

Cider francouzského typu vyrobený z vybraných odrůd českých jablek. Čerstvě vylisovaný mošt fermentujeme a necháme dokvašovat v ležáckých tancích. Nic víc, nic míň! Nepřidáváme cukr, konzervanty, barviva, aromata. Uměle nedosycujeme. Žádný koncentrát! Jablka, jenom jablka, nic než jablka! K tomu nám dopomáhej Bůh!

Vánoční otvírací doba

Nad všechna piva ční – Chlívek vánoční!

Aromatický 11° Irish Red Ale. Jantarovo červenou barvu dodává pivu vybraná kombinace barevných sladů. Jemné zemité, kořenité a květinové aroma pochází z britského chmele odrůdy East Kent Goldings. Dnes se nám narodil spasitel světa!

Dušičkový speciál

A máme tu speciál pro měsíc listopad! Aromatický červený ejl navařený ve zvláštní edici určené ku připíjení na světlou památku vašich blízkých i vzdálených zesnulých. Odrůda anglického chmele East Kent Golding dává pivu zemité, kořenité a květinové aroma. Nashledanou!

Vinnetou zve na Křič Fest 24. 8.

vinnetou

Vinnetou zve všechny bílé i snědé tváře na 10. ročník festivalu Křič Fest. RIP Mahatma, poslední lahve v lednici.

http://www.kricfest.cz

Událost na Facebooku

Ostatní pivovary mají cyklopiva, my máme Pařeza!

Klasická osmička – dříve nápoj sklářů a metalurgů. Inspiraci pro tohle pivo nám dal Jiří Maryško, hrdina bitvy o ústecký činoherák, kterému tímto děkujeme. Osvěživé nízkokubaturní pivo vyšší hořkosti je dnes určené všem, kdo chtějí nepotupným způsobem zahnat žízeň a přitom budit zdání střízlivosti!

Pařez

Letní desítky

Jako tradičně i na letošní léto jsme pro vás navařili dvě desítky.

Karbaník – klasická česká desítka výrazné hořkosti a středního těla, pro za- hnání věčné žízně. Pivo, které udrží vaši mysl nezkalenou až do dlouhého rána. Vyrovnanou chuť a vůni dodává Žatecký poloraný červeňák, který si sami vybíráme přímo u pěstitelů.

Oranžový Express – letní Ale výrazné hořkosti a plné chuti dává zapomenout, že jde „jen“ o desítku.

karbanik
oranz_expres

Pouťový speciál na pouti 18. 5.

Jelikož sv. Jan Nepomucký drží ochrannou ruku nad celou Chříčí, připravujeme i k jeho poctení každý rok Pouťový speciál u příležitosti Chříčské pouti (18. května 2019). Tentokrát India Pale Lager 13°, světlý spodně kvašený, exoticky chmelený zázrak.

 

Bez názvu

< Starší aktuality