Chříčské pivo

Nabízíme nefiltrované a nepasterizované pivo z malého řemeslného pivovaru na severním Plzeňsku. Pivo se stáčí do sudů a láhví. Pivovar zaváží Prahu každé pondělí a čtvrtek, Plzeň každou středu. Naše pivo do regionů zaváží distribuce Pivní kvelb a Pavel Holčák.

Lahvové a sudové pivo je k dostání v lahvovně pivovaru v otvírací době:

Pondělí – neděle: 10 – 20 hodin

Aktuálně má pivovar v nabídce:

Pazdrát 11° – klasický český spodně kvašený světlý ležák. Jedenáctistupňové kvasnicové pivo výrazné hořkosti a vyvážené chuti. Pivo z vybraných českých chmelů a sladů pro každodenní řeholi v postmoderním světě.

Vzkříšení 13° – polotmavý prémiový ležák konzervativního ražení – velikonoční speciál, který jsme po mimořádně kladných ohlasech zavedli do stálé nabídky. U Boha není nic nemožné!

Vzkříšení v Mezidobí

Oranžový Expres 10° – Léto je sice v nedohlednu, ale i tak se můžeme těšit z Oranžového Expresu, který přijíždí opět po roce. Letní Ale výrazné hořkosti a plné chuti dává zapomenout, že jde „jen“ o desítku. Však vono to přijde!

Vinnetou 13° – světlé koloniální pivo typu Indián Pale Ale jsme po mezinárodní roztržce s atomovou velmocí poctili jménem jiného bojovníka za svobodu. Ve výrazně aromatickém ejlu najdete celou škálu exotických vůní – ovocný nádech ostružin a manga je kombinován s citrusovým až květinovým aroma. „Vinnetou je rád, že mohl přispět k míru mezi bílými a rudými bratry. Pokai mu!“

Nebožtík 13°irský stout – funerální speciál, hutně černé pivo s tóny kakaa a praženého sladu. Bůh nám, hříšníkům, buď milostiv!

Hastrman 13°American Pale Ale uvařený na počest bývalého obyvatele dnes již zrušeného pivovarského rybníka. Pitelné pivo s hořkými tóny gra- pefruitu a sladkých třešní. Brekeke!

Nebožtík hastrman

Svoboda! 11° – pšeničné pivo (Weissenbier) jsme navařili jako oslavu návratu starých pořádků. Pivo s kvasničným zákalem v jehož chuti lze nalézt tóny banánu, pomeranče a koriandru. Svoboda je otroctví!

Pouťový speciál 13° – jelikož sv. Jan Nepomucký drží ochrannou ruku nad celou Chříčí, připravujeme i k jeho poctení každý rok Pouťový speciál u příležitosti Chříčské pouti. India Pale Lager, světlý spodně kvašený, exoticky chmelený zázrak.

Pařez 8° – klasická osmička – dříve nápoj sklářů a metalurgů. Inspiraci pro tohle pivo nám dal Jiří Maryško, hrdina bitvy o ústecký činoherák, kterému tímto děku- jeme. Osvěživé nízkokubaturní pivo vyšší hořkosti je dnes určené všem, kdo chtějí nepotupným způsobem zahnat žízeň a přitom budit zdání střízlivosti!

Cidre – Cidre francouzského typu vyrobený z vybraných odrůd českých jablek. Čerstvě vylisovaný mošt fermentujeme a necháme dokvašovat v ležáckých tancích. Nic víc, nic míň! Nepřidáváme cukr, konzervanty, barviva, aromata. Uměle nedosycujeme. Žádný koncentrát! Jablka, jenom jablka, nic než jablka! K tomu nám dopomáhej Bůh!

Trvanlivost piva je při řádném skladování (do 8°C) 6 týdnů.

plne_lahve